Історія заснування JCB, цікаві факти та секрети популярності

экскаватор jcb в работе

Сьогодні торгова марка JCB має світову популярність. Свою продукцію компанія постачає практично у всі точки світу, оптимізуючи роботу промислових та соціальних сфер діяльності людини. Екскаватори-навантажувачі, землерийна, дорожньо-будівельна, сільськогосподарська техніка, самоскиди та ще десятки найрізноманітніших видів продукції щодня експортуються у півтори сотні країн. Чотири континенти оснащені 15 заводами JCB, а також двома тисячами дилерських точок збуту, де техніку можна придбати за доступними цінами. Однак такий колосальний успіх прийшов до компанії не одразу. Довгі роки її талановитий творець бився, намагаючись зробити цей світ технологічнішим. І ось як це в нього вийшло.

JCB – початок шляху

Джозеф Сіріл Бамфорд завжди відрізнявся великою тягою до спецтехніки. До речі, у нашому каталозі спецтехніки ви знайдете багато машин Джисібі. У вільний час робочий гараж, де він лагодив сільськогосподарське обладнання, перетворювався на місце втілення власних ідей у ​​життя. Його дядько, який володів будівельною компанією, не був проти таких експериментів і всіляко заохочував потяг племінника до винаходів. Втім, усе змінилося, коли бізнес родича пішов на спад. Одним із перших під скорочення штату потрапив Джозеф. Дядю не збентежило те, що він залишив його без цента в кишені, у найвідповідальніший момент, коли Бамфорд ось-ось готувався стати щасливим батьком.

Біда загартувала майбутнього власника корпорації JCB, і він зважився на власну справу. У 1945 році на решту грошей він орендує гараж і купує зварювальний апарат. Так з’явився перший самоскидний візок, куплений сусідом-фермером за 45 фунтів. До грошей на додачу був відданий майстру старий зламаний віз. Він став другим вдалим проектом, який вдалося збути за ті ж 45 фунтів, після лагодження.

Перші злети та падіння

Повіривши у свої сили, Джозеф вирішив, що зможе взяти кредит у банку. Отримати його вдалося, але було дуже складно повернути. Тому з останнім внеском було вирішено назавжди покінчити з позиками.

Причіп із ручним механізмом довелося робити на свої, тому справа трохи затягнулася. Але місцеві фермери швидко оцінили винахід, і він отримав високий попит. А коли причіп оснастили гідравлічним підйомником, то він став ще популярнішим. У цьому ж 1947 з’явилися вила Si-draulic, що теж були оцінені за заслугами. На цей час у команді Бамфорда працювало вже 6 людей.

Ще через рік було створено екскаватор Mk 1, який до серійного випуску йшов довгі 5 років.

Активний розвиток компанії та світові інновації

Починаючи з 1950 року, компанія JCB виходить із тіні та стає помітним конкурентом у своїй сфері. Щорічний прибуток перевищив позначку 3 млн. фунтів, а логотип бренду, створений у 1953 році, стає впізнаваним у Британії. Ще 7 років, і про нього дізналися у Північній Америці, яка активно закуповувала екскаватори-навантажувачі. Обсяги їхнього експорту до середини 60-х обчислюються тисячами екземплярів. Приблизно у цей час починається епоха інноваційних розробок, яким не було аналогів у всьому світі.

JCB випускає:

  • екскаватори з можливістю розвороту на 360° та його менш габаритна копія – модель 4С (1965 – 1967 рр.);
  • Loadall (1977г.) – знаменитий навантажувач, який піднімав значні обсяги вантажу та безпечно доставляв їх.

Компанія активно працювала не лише над комфортом та функціоналом своїх машин, але мала грамотний маркетинг. Це дозволяло продавати продукцію великими партіями прямо з конвеєра. Так, екскаватор 4С був проданий в кількості 100 одиниць за першу добу після виходу серії.

Розвиток зовнішніх зв’язків та розширення бізнесу

В 1978 року JCB виходить на індійський ринок збуту. А з початком 90-х організує із місцевими колегами загальне виробництво техніки під брендом Sumitom. Свої розробки в цей час компанія теж не зупиняє і випускає світло трактора Fastrac, виробляє дизельні двигуни, а також відкриває власне конструкторське бюро.

Починаючи з 90-го року, «дітище» Джозефа обросло своїми виробничими потужностями в Америці, Бразилії, Україні, Китаї, Індії. До речі, в останній сьогодні представлено найбільше виробництво ТМ. Ще 15 років та JCB поглинуло німецький бренд Vibromax.

Щороку розширювалася лінійка продукції, її модельні лави, функціонал, потужності. Так JCB прийшов до світової слави і став асоціюватись із гігантом будівельного обладнання, який завжди підтримує свою бездоганну репутацію на найвищому рівні.

Продукція

Торгова марка асоціюється з екскаваторами-навантажувачами, але продукція фірми JCB є досить різноманітною, вона випустила 300 найменувань землерийної, дорожньо-будівельної техніки. Виробник пропонує:

  • Колісні, гусеничні екскаватори.
  • Міні-екскаватори та навантажувачі.
  • Дорожні катки.
  • Телескопічні фронтальні навантажувачі.
  • Самоскиди.

Цікаві факти

Корпорація працює понад 75 років, тому має безліч цікавих фактів та відкриттів:

  • У назві компанії закладені ініціали імені засновника – Джозеф Сіріл Бемфорд.
  • Наразі все обладнання пофарбоване виключно у жовтий колір, але перші машини виробника були представлені у синьому та червоному. Виробник вирішив пофарбувати техніку в жовтий колір, адже він привертає увагу на будівельному майданчику.
  • Першою машиною, яку зібрав Бемфорд, є сільськогосподарський трейлер. Цього ж дня народився його перший син.
  • Екскаватор-навантажувач 3С був виготовлений в 1960 році, а в 1964 було продано близько 3000 моделей. Це пояснювалося не лише гідними характеристиками, а й цікавою кабіною оператора, яка була доповнена пристроєм для кип’ятіння чайника.
  • Джозеф Сіріл Бемфорд – перший європейський винахідник, який використав гідравліку у виробництві причепів. Перший бульдозер, що працює на гідравліці, був випущений у той період, коли у фірмі працювало лише 6 осіб.
  • Компанія JCB випустила найшвидший навантажувач на колесах, здатний розігнатися до 116,82 км/год.
  • На виробництво техніки на рік йде 14 мільйонів болтів, 26 000 тонн сталі, 60 000 тонн заліза.
  • З 1958 засновник компанії скупив велику кількість автомобільних номерів, в яких були присутні літери JCB. Зараз це колекційні екземпляри, за які шанувальники раритету готові заплатити велику суму.

Джерела:
https://www.jcb.com
https://ru.wikipedia.org/wiki/JCB_(машиностроительная_фирма)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню